MERINO Týn nad Vltavou Zdravě žít, zdravě spát

Ovčí vlna MERINO

Ovčí vlna jako spotřební textilní materiál provází lidstvo již od nepaměti, zmírňuje migrénu, bolesti svalů, šlach a kloubů.

Doporučuje se při nervových a gynekologických onemocněních. Příznivě působí na hemoroidy, ledviny a močové cesty. Je vhodná pro alergiky, astmatiky má blahodárný účinek na Vaši pokožku.

Je všeobecně známo, že vlna má vynikající vlastnost – známou jako ,,suché teplo“, kdy je schopna působit jako optimální tepelný izolant tělesné teploty vůči vnějšímu prostředí. Znamená to, že vytváří kolem vašeho těla či jeho částí tepelný obal, který zabraňuje podchlazení. V zimě hřejí, naopak v horkých letních dnech odvádí pot a přebytečné teplo od těla. Egypťané používali ovčí vlnu, jako termoregulační prostředek na balení ledu.  Když se teplota zvedne, vlna se začne ohřívat a následně se z ní uvolňuje vlhkost. Teplo se tím spotřebuje na výpary a výrobky z ovčí vlny příjemně ochladí. Naopak, když teplota klesne, vlna se ochladí a zvýší se absorpce vlhkosti. Uvolňuje se teplo, vlněné výrobky krásně hřejí.  

Vlna pohlcuje pachy a škodlivé látky z okolí. Velká výhoda vlny je, že nehostí roztoče.                                                                                

Ovčí vlna se velmi snadno udržuje. Díky obsahu lanolínu vzniká samočistící efekt vlny. Vlněné výrobky není třeba často prát, čím méně tím lépe.

V našem sortimentu naleznete velmi kvalitní produkty, které jsou ze 100% přírodních materiálů a disponují vynikajícími termoregulačními vlastnostmi, které Vás zahřejí na těle i duši.  Zdrojem surovin je ovčí vlna z ovčího chovu od místního farmáře.

Naše výrobky úspěšně prošly zkouškami státní zkušebny.

Všechny naše produkty mají nejen pěkný design, ale lidskému zdraví jsou velice prospěšné.

 

 

 

 

Výkup ovčí vlny

Výkupní cena ovčí vlny: 10 Kč/kg

Výkup je možný pouze, jako směnný obchod za naše výrobky. 

Obchodní podmínky

OBCHODNÍ PODMÍNKY

REKLAMAČNÍ ŘÁD

Vyhledat v katalogu

 

Ceník od 1.10.2016 pdf 

 stažený soubor (1).jpg       Najdete nás i na Facebooku

 

V případě, že byste rádi nabízeli naše výrobky ve vašem obchodě, neváhejte nás kontaktovat. Zašleme vám VO ceník a bližší informace.

 

 Katalog Merino.pdf